Blog

Google Reklam UzmanıGoogle reklam ve Google Ads (AdWords) uzmanı terimlerinin internet sitesi sahibi  olan herkesin bilmesi gereken iki kavramdır. 

Peki nedir bu bahsi geçen Google Ads (AdWords) ve Google Ads (AdWords) uzmanı?  

Tüm dünya da en çok kullanılan ve en fazla vakit geçirilen arama motoru olan Google'ın online reklamcılık ve  pazarlama alanında sunduğu hizmete Google Ads (AdWords) denmektedir. Google Ads (AdWords) kullanımında uzmanlaşan ve bu tecrübeyi belirli bir ücret karşılığında satan kişilere Google Ads (AdWords) uzmanı denmektedir.

Google Reklam Uzmanlarının Görevleri Nelerdir?

Her internet sitesi sahibi olan kullanıcı, sitesine yapılan ziyaretlerin fazla olmasını ister. İnternet sitesinin google arama motorunda üst sıralarda yer alması demek sitenin daha çok tıklanacağı anlamına gelmektedir. Yapılan bir çok bağımsız anketlerde de görüldüğü gibi herhangi bir konu hakkında arama yapan kullanıcılar ilk sayfada yer alan siteleri ziyaret etmektedir. İkinci sayfaya geçen kişi sayısı ise çok azdır. 

Google Ads (AdWords) reklamları ile sitenizi uygun fiyatlara üst sıralara taşıyabilirsiniz. Google Ads (AdWords) uzmanları ise tam burada devreye girmektedir. Google reklam uzmanları tecrübelerini ve bütün bilgi birikimlerini kullanarak bu hizmetten en iyi ve en karlı şekilde faydalanmanıza olanak sağlamaktadır. Google reklam uzmanları sayesinde tıklama başına maliyeti olabilecek en az  miktara düşürerek daha çok ziyaretçi almanızı sağlar ve aynı zamanda reklam bütçenizden karda elde etmiş olursunuz. 

Kısacası Google reklam uzmanları, piyasa değerlendirmeleri, reklamı verilecek ürün için en uygun stratejileri belirleme ve doğru anahtar kelime seçimi gibi bir çok işlemi sizin için uygulayarak maksimum verimlilik elde etmenizi sağlar. Ayrıca tüm bunlara ek olarak google reklam uzmanları ile çalıştığınız da minimum maliyetle maksimum tıklanma ve kazanç elde edebilirsiniz.


Nasıl Google Reklam Uzmanı Olunur ?


Konuya başlamadan önce şunu belirtmek gerekir ki Google reklam uzmanı olabilmek için yeterli tecrübe, donanım ve bilgi birikimine sahip olmak gerekir. Deneyimleriniz sayesinde daha çok tercih edilir olursunuz. Belli bir deneyime sahip olduktan sonra Google Ads (AdWords) reklam sınavlarına girmeli ve başarı göstererek bu alanda bir sertifika almanız gerekmektedir. Sertifikaları aldıktan sonra da iş bitmemektedir.  

Google reklam uzmanı olunduktan sonra da Google'ın belirli dönemlerde düzenlediği eğitimlerine katılmalı  ve yeni ortaya çıkan gelişmeleri takip ederek bilgilerinizi güncellemeniz gerekmektedir. Bunun sebebi ise google'ın sürekli olarak değişen ve yenilenen Google Ads (AdWords) hizmetine ancak bu şekilde ayak uydurulabiliyor olmasıdır. Yukarıda belirttiğimiz gibi iyi bir Google reklam uzmanı olabilmek için sadece teorik bilgiler değil, tecrübeniz de oldukça önem arz etmektedir. 

Bu nedenle çalışmayı düşündüğünüz Google Ads (AdWords) uzmanını araştırarak seçmeniz yararınıza olacaktır. Seçeceğiniz google reklam uzmanının deneyimsiz olması ise size büyük sorunlar doğuracaktır.