Blog

Görüntülü Ağ ReklamcılığıGörüntülü ağ reklamcılığı, GDN (Google display network) veya banner reklamları olarakta adlandırılabilir. 

Reklamlarınızın görsel olarak gösterilmesini istediğiniz kitleye, belirlediğiniz kriterleri seçerek ulaşabiliriz. Banner reklamlarının başarılı olması için reklamın ilgi çekici, net ve kişiselleştirilmesi gerekir. Bu yüzden markanızla ilgili etkili ve harekete geçirici bir mesaj oluşturmanız reklamlarınız da başarıya ulaşma potansiyelinizi arttıracaktır. Bu reklamın amacı, markanın bilinirliğinin arttırılarak hızlı bir şekilde satışlarınıza katkı sağlamaktır.

 

Arama ağındaki kampanya seçeneklerini aynen burada da kullanabiliriz. Arama ağı sayfamızda bahsettiğimiz yer ve zaman ayarları birebir burada da kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Arama Ağı Reklamları sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Banner reklamlarınızı oluştururken aşağıdaki hedefleme kriterlerini kullanabiliriz.

 


 

Anahtar Kelime Hedefleme

Reklamını verdiğiniz ürün veya hizmet ile ilgili olan kelimelerin geçtiği videoları hedeflemenizi sağlar. Varsayalım ki bir üniversiteniz var ve banner reklamı verirken “üniversite tercihleri” anahtar kelimesini hedeflediğiniz zaman bu kelimenin geçtiği web sitelerinde veya ilgili sayfalarında reklamınız gösterilir.

 


 

Yerleşim Hedefleme

Reklamınızın gösterilmesini istediğiniz ilgili web sitelerini seçmeniz mümkündür. Böylelikle rakiplerinizin sitesinde bile reklamınızın gösterilmesini sağlayabiliriz. Örneğin; sistem üzerinden “www.hurriyet.com.tr” veya “www.dersnotlari.com” gibi birebir o siteleri hedefleyebilirsiniz.

 


 

İlgi alanı Hedefleme

Google, kullanıcıların geçmişte ziyaret ettikleri sitelere göre davranışlarını ve ilgi alanlarını analiz eder. Bu sayede ilgi alanı hedeflemesi yapıldığında reklamınızla ilgili kitleye yönlendirmesini Google oluşturduğu bu algoritmaya göre yapar. Ve zaten ilgi alanı olan kullanıcılara reklamızın gösterilmiş olması en verimli etkileşimi almanızı sağlar.

 


 

Konu Hedefleme

Reklamınızın ilgili olduğu konuları hedeflemeniz ile Google’ın o konularla ilgili olan web sitelerine yönlendirmesini sağlar. İlgi alanı doğrudan kullanıcıya yönlendirirken, konu hedefleme direk ilgili web sitesine yönlendirir.

 


 

Yeniden Hedefleme (Remarketing)

Web sitenizi ziyaret eden kullanıcının ürün veya hizmetinizi inceledikten sonra başka bir siteyi ziyaret ettiğinde incelediği ürün veya hizmetin yeniden karşısına çıkmasını sağlar.

 

Böylelikle reklamınızı gören kullanıcı sitenizi tekrar ziyaret edip ürün veya hizmetinizi alma eylemini gerçekleştirme ihtimali yükselir.Yani bu reklam modeli ile marka bilinirliğinin artmasının yanı sıra dönüşüm oranını da arttırmada önemli rol oynar.

 


 

Demografik Hedefleme

Son olarakta yaş, cinsiyet, ebeveynlik, gelir düzeyi gibi durumları belirleyerek hedeflediğiniz kitleyi özelleştirebilirsiniz. Böylelikle hedeflediğiniz doğru kitleye reklamınızın gösterilme oranını arttırabiliriz.

 

Dijital İz İle Çalışmak


Doğru Reklamla Önde Olmak!

Dijital İz ekibi olarak siz değerli müşterilerimizin talepleriniz yerine getirmek için en son teknoloji ve haberleri takip ederek reklam ve strateji olarak hizmetlerimize uygulamak öncelikli görevlerimizden birisidir.

Uzun yıllardır edindiğimiz tecrübelerimizi sizlerinde hizmetlerine uygulayarak kısa sürede kaçınılmaz başarıyı yakalamamız mümkündür.

  • Ücretsiz analiz.
  • Size özel stratejiler.
  • Doğru hedef kitle seçimi

İlk andan itibaren size özel temsilci ile temiz iletişim sağlıyoruz. İletişim kurulduktan sonra adım adım analiz çalışmalarını başlatıyoruz. Sektörünüdeki rakip ve sektörel analizleriniz ardından çalışmalarımızı sizlerle paylaşıyor ve stratejilerimiz birlikte oluşturmaya başlıyoruz.

Anlaşmamız doğrultusunda aynı gün sözleşme koşullarını belirledikten sonra çalışmalarımıza başlayabiliriz.

adwords

Çalışma Modelimiz

Dijital İz Ekibi Adım Adım Çalışma Planı

Keşif

Sizlerden projeniz hakkında detaylı döküman istiyoruz.
"Projedeki: ürün/hizmet, hedeflenen bölge, reklam bütçeniz, rakipleriniz, hedef, süre vb."

Tüm bilgiler bize teslim edildikten sonra aynı gün sizlerle paylaşıyor ve bir sonraki adım size özel stratejileri belirlemeye başlıyoruz.

Bizim hemen ücretsiz arayabilirsiniz. +90 850 346 70 53

Keşif

Strateji

Keşif sürecinde edindiğimiz bilgileri bir havuzda topluyor ve adım adım sektörel karşılaştırmalar ve rakip anlizlerine başlıyoruz.

Stratejilerimiz size özel 2 seçenek olarak oluşturuluyor.

1. Sektörel stratejiler ve gelecek planları.
2. Sizin bütçenize özel planlar oluşturuluyor.

Strateji

Optimizasyon

Bu adım da stratejisini belirlediğimiz ve sizlere sunduğumuz plan doğrultusunda adım adım web site içi gerekli optimizasyonları ve gerekli mecralar sosyal medya vb. gibi ayarlamaların listesini oluşturuyoruz.

Çalışmaya başlamadan önce elinizde markanızla ilgili nelerin yapılacağını biliyor ve bilginiz dahilinde olmasına önem göstererek ilerliyor oluyoruz.

seo process

Teklif

Bu adıma kadar sizler için neler yaptık dönüp bakacak olursak: Keşiflerimizi tamamlayıp, strateji ve optimizasyon planlarını oluşturduk. Geriye sözleşme adımına geldik.

Karşılıklı anlaşmamız doğrultusunda 3,6,12 ay olacak şekilde sizin ve bizim haklarımızı koruyan bir sözleşme imzalıyoruz.

Bizim hemen ücretsiz arayabilirsiniz. +90 850 346 70 53 

Anlaşma

Rapor

Çalışmalarımıza başladığımız ilk andan itibaren sizler için bir WhatsApp grubu kuruyoruz ve ekip olarak size özel destek vermeye başlıyoruz.

Raporlarımızı Haftalık ve Aylık olarak sizlere sunuyoruz. İhtiyaç halinde raporlarımızı Haftalık ve Aylık toplantılar halinde de sunuyoruz.

Bizim hemen ücretsiz arayabilirsiniz. +90 850 346 70 53 

Rapor

Dijital İz BLOG

Sektörel Tüm Sorulara Cevap Vermeye Çalıştık.

 

BLOG