Blog

Youtube reklamları (Video Reklamları)Google Video (Youtube) Reklamları Nedir?

Youtube, Türkiye’nin ve Dünya’nın ikinci en büyük arama motorudur. Bundan dolayı potansiyel müşterilerinize video izlerken ulaşmanız çok daha kolaydır.Video reklamları, müşterileriniz tarafından bilinirliğinizi arttırırken, aynı zamanda ürün veya hizmetlerinizi satın almaya yönlendirir.

Google Video (Youtube) Nasıl Reklam Yapılır?

Bla bla bla blalala alaalaalabla blalala alaalaalabla blalala alaalaalabla blalala 

Video (Youtube) Avantajları Nedir?

Günümüzde video izlenme alışkanlığı çok yüksek olduğundan insanların aklında daha kalıcı olmasını sağlar.Ürün veya hizmetinize olan güvenin artmasını sağlar.En önemli avantajı da ziyaretçilerin reklamınıza tıkladığında ödeme yaparsınız.

Google Video (Youtube) Reklam Türleri

-Görüntülü reklamlar, öne çıkan videonun sağında ve video önerileri listesinin üstünde gösterilir.

-Yer paylaşımlı reklamlar, videonun alttaki %20'lik bölümünde gösterilen şeffaf yer paylaşımlı reklamlardır.

-Atlanabilir video reklamlar, izleyicilerin reklamı isterlerse 5 saniye sonra atlamasına olanak tanır. Ana videonun öncesine, içine veya sonrasına eklenir.

-Atlanamayan video reklamlar, videonuzun görüntülenebilmesi için atlanamayan video reklamların izlenmesi gerekir.

-Bumper reklamlar, videonun görüntülenebilmesi için 6 saniyeye kadar süren atlanamayan video reklamların izlenmesi gerekir.

Google Video Reklam Performans Ölçümü

Reklamların karşılığında ne kazandığınızı görmenizi sağlayan dönüşüm modelleri ile reklam performansınızı ölçümleyebilirsiniz.Sitenizdeki dönüşüm noktalarının belirlenip, sitenize gelen ziyaretçilerin gerçekleştirdiği eylemler analiz edilebilir.Bu dönüşüm noktaları ise form doldurma, telefon aramaları, whatsApp yazışmaları ve mail göndermeleri şeklinde olabilir.


Google Video (Youtube) Reklam Raporlama

Reklama yatırdığınız para karşılığında ne aldığınızı, performans artışı için gerekli iyileştirmeleri bu reklam raporları sayesinde öğrenebilirsiniz.Bu raporlar haftalık, aylık veya istediğiniz tarihlerin karşılaştırmalı verileri olarak hazırlanması, reklam başarısının daha iyi gözlemlenmesini sağlar.